
Boekendoorgeefactie na afloop van de ALV
Van september tot het voorjaar geven de leden maandelijks een boek aan elkaar door. Er moet minimaal één recensie bij het boek worden gevoegd. Achter in het boek is een briefje waarop commentaar kan worden geschreven, maar dat is niet "verplicht".
Het kan gaan om nieuwe boeken of boeken die al langer uit zijn maar vrijwel niemand nog gelezen heeft, maar waarover iemand zeer enthousiast is. Het jaar wordt afgesloten met een uitgebreide lunch bij een van de leden thuis. Daar worden de gelezen boeken besproken en wordt de nieuwe lijst in overleg met elkaar vastgesteld. In de maanden juli en augustus worden er geen boeken doorgegeven.
Contactpersoon: Annèt Bootsma, annetbootsma@home.nl
Aantal leden: 9 leden
Frequentie: 7 tot 8 keer wordt een boek doorgegeven, daarnaast is er 1 bijeenkomst.

De Kleine Literatuurkring bestaat al vele jaren en de leden komen gemiddeld één keer in de zes weken bij elkaar. De kring is ooit afgesplitst van een andere leeskring, omdat enkele leden gehoorproblemen kregen en het daarom fijner vonden om de boeken in een wat een kleinere groep te bespreken.
De keuze voor het te lezen boek wordt meestal gezamenlijk gemaakt. Tijdens de bespreking vertelt elk lid wat zij van het boek vond. Daarna volgen enkele gesprekspunten, soms aan de hand van een vragenlijst of van materiaal over de schrijver of recensies die de leden meebrengen naar de bijeenkomst.
Contactpersoon: Liesbeth Sepmeijer, seha@xs4all.nl
Aantal leden: 8 leden (nieuwe leden welkom)
Frequentie: 1 x per 6 weken, ’s middags, bij een van de leden thuis.
Praten en reflecteren op een boek dat gelezen is, dat is waar de leden van deze kring behoefte aan hebben. Zo lees je boeken die je anders misschien nooit gelezen zou hebben en kan een andere visie op een boek een verrijking voor je zijn. De leden van de kring stellen om de beurt een te lezen boek voor. Soms kiezen ze gezamenlijk een boek uit. Een van de leden bereidt de avond voor en de wijze waarop dat gebeurt staat vrij. Veel avonden eindigen met een drankje en soms verhitte gesprekken over de actualiteit of persoonlijker onderwerpen.
Contactpersoon: Marij Thomassen, marij.h.a.thomassen@hetnet.nl
Aantal leden: 10 leden
Frequentie: 1 x per 6 – 8 weken

Bij de Literatuur+ kring gaat het niet alleen om het lezen en bespreken van een boek, maar ook om het organiseren van een plus (+) activiteit die aansluit op het boek. Het kan dan gaan om het gezamenlijk bekijken van een verfilming van het bewuste werk, of bijvoorbeeld het bijwonen van een interview met de schrijver. Maar ook heeft de kring een keer Het Diner van Herman Koch besproken tijdens een chique en overheerlijk diner bij de Librije. En naar aanleiding van het lezen van deel 1 van de romancyclus Het Bureau van J.J. Voskuil is de z.g. Voskuil-wandeling in Amsterdam gemaakt. Twee leden bereiden de bijeenkomst voor en stellen een aantal vragen op. Deze worden een week voor de bespreking rond gestuurd.
Contactpersoon: Loes Bon, loesbon@changecompany.nl
Aantal leden: 10 leden
Frequentie: 1 x per 2 maanden boekbespreking; plus-activiteiten ongeveer 2x per jaar.
Ook in deze kring staat het plezier van het lezen van een boek dat door een ander is gekozen voorop. Het lezen van een boek, genieten van de schrijfstijl, levert nieuwe wetenswaardigheden en inzichten op, geeft je andere perspectieven en zicht op andere culturen. Maar bovenal levert een niet zelf gekozen boek soms verrassende keuzes op. Elk lid brengt volgens planning een boek in, bereidt dit voor en stelt vragen op. Ook over de auteur wordt het een en ander vertelt. Op de avond zelf vindt het gesprek over de vragen plaats en wisselt men leeservaringen uit.
Contactpersonen: Karin van Dam, karinvandam@icloud.com en Siarda Trentelman: siardatrentelman@hotmail.com
Aantal leden: 8 leden
Frequentie: elke 8 weken komt de kring bij elkaar, in principe op dinsdagavond.

Uit 'Voor jou schrijf ik mijn vingers blauw, stadsgedichten' door Bauke Vermaas
De poëziekring leest en bespreekt gedichten met elkaar. Het is, zoals de leden zelf zeggen, verbazingwekkend hoeveel er te bespreken valt bij zo weinig woorden als in een gedicht. Daarbij gaat het niet alleen over de inhoud van het gedicht zelf, maar ook over de titel, de vorm, het rijm, de spaties etc. etc. Om de beurten verdiept iemand zich in de levensloop en het oeuvre van een Nederlandse dichter en zoekt enkele gedichten uit om met elkaar te lezen en te bespreken. Alle leden krijgen kopieën van de te bespreken gedichten. En soms maakt de kring een excursie Af en toe maakt de kring een excursie.
Contactpersoon: Wil Kuipers, wil.kuipers60@gmail.com
Aantal leden: 7 leden (nieuwe leden welkom)
Frequentie: 3 - 4 keer per jaar, aanvankelijk op vrijdagmiddag, maar kan ook frequenter en op een andere dag.
Snel naar
Home
Over VVAO
Afdelingen
Agenda
Nieuws
Privacystatement
Onze doelen
Maatschappelijk empowerment
Persoonlijk empowerment
Fondsen
Doen
Lid worden
Contact
Contact
VVAO Kantoor
Rekerdijk 14
1824 DA Alkmaar
kantoor@vvao.nl
![]()
© 2026 V.V.A.O.. ALL RIGHTS RESERVED

